Prace ogrodowe - luty - Naturalne.com.pl metody na piękny ogród Przeskocz do treści

Prace ogrodowe – luty

Luty za pasem, a do ogrodu nieśmiało zagląda wiosna. Pierwsze pojawiły się krokusy. To zachęciło mnie do wysadzenia bratków, goździków i jeszcze jakiś dwóch cudownie pachnących roślin, których nazw nie znam. Powoli spod warstwy liści przebijają się hiacynty, ale na nie trzeba będzie jeszcze poczekać do marca/kwietnia. Na grządkę podwyższoną do ziemi poszedł bób, a końcem lutego posadziłam tam siewki rzodkiewki i sałaty, przykrywając je warstwą zrębek. To taki mały eksperyment i ciekawa jestem, czy coś z tego będzie. Mamy dopiero luty, dlatego jest jeszcze czas na kolejny wysiew, gdyby z tych nic nie wyszło.


Na straży grządki dzielnie stoi czosnek, posadzony w listopadzie. Przez warstwę liście przebijają się truskawki, poziomki i mięta.

Co można wysiać w lutym?

Wszystko zależy od tego czy mamy ogrzewane szklarnie, nieogrzewane, albo rośliny będą uprawiane pod chmurką. Ja nie posiadam szklarni, dlatego w lutym zdecydowałam się jedynie na wysiew poziomek, cebuli i szczypiorku. Gdybym miała szklarnie, to mogłabym pokusić się na wysiew pomidorów. Z tym jednak zaczekam do marca. Wysiana końcem lutego papryka pięknie wzeszła i ma się dobrze. Muszę teraz uważać, aby jej nie przesuszyć.

Tą cebulą nie mogę sie pochwalić, ale w ogrodzie samosiejka pięknie rośnie 😉

Życzę wszystkim udanych siewów i prac ogrodowych. Zbierajcie siły przed marcem, będzie się działo 😉 Pozdrawiam 🙂

2 myśli na “Prace ogrodowe – luty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *