Przeskocz do treści

Naturalne sposoby na kaca

Naturalne sposoby na kaca

Istnieją naturalne sposoby na kaca, które pomogą Ci stanąć na nogi. Jak zwykle piszę ten artykuł opierając się o badania i opracowania naukowe. Biorąc jednak pod uwagę możliwy stan w jakim się znajdujecie, postaram się Wam to lekko przedstawić 😉

Miód naturalnym sposobem na kaca

Miód zabezpiecza śluzówkę żołądka przed niekorzystnym działaniem alkoholu, oraz działa osłonowo i detoksykacyjnie na wątrobę. Pomaga wydalić alkohol z organizmu, a to wszystko za sprawą zawartej w nim fruktozie. Udowodniono również, że ma wpływ na redukcje bólu głowy. O tych właściwościach i wielu innych szerzej możecie przeczytać w opracowaniu M. Bakowskiej i K. Jandy. W szklance wody rozpuszczamy łyżeczkę miodu, by wzmocnić organizmu, gdy przeholujemy z alkoholem. Możemy dodać kilka kropel soku z cytryny, jeżeli roztwór będzie dla nas zbyt mdły.

Woda kokosowa w walce z kacem

Spożywanie alkoholu, zwłaszcza w nadmiarze, powoduje utratę elektrolitów z organizmu, więc należy je uzupełnić. Bardzo dobra może okazać się woda kokosowa, gdyż zawiera potas i sód. Zawartość w wodzie kokosowej tych dwóch pierwiastków jest zbliżona do tej w osoczu krwi, dlatego może nas szybko postawić na nogi.

Kiszonki a kac

Myślę, że nie będzie dla nikogo zaskoczeniem informacja, że na kaca dobre są kiszonki. Kapusta kiszona, zakwas buraczany, czy ogórki kiszone mogą okazać się pomocne w powrocie do formy. Dzieje się tak za sprawą zawartych w nich witamin i minerałów, które będą doskonale uzupełniać utracone elektrolity. Drugą korzystną właściwością są bakterie probiotyczne, które odbudowują właściwą florę bakteryjną jelit.

Topinambur zwalczający kaca

Topinambur (Helianthus tuberosus) cechuje się wysoką wartością odżywczą i energetyczną. Ułatwia przyswajanie żelaza, wapnia i magnezu, oraz usuwanie alkoholu z krwi, dlatego polecany jest do walki z kacem.

Jak we wszystkim ważny jest umiar, jeśli jednak o nim zapomnimy, pojawiają sie przykre konsekwencje. Jak widać istnieją naturalne sposoby na kaca, które warto przetestować, gdyż nie dają skutków ubocznych.  

4 myśli na “Naturalne sposoby na kaca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *