Nagrywanie artykułów na blogu - Naturalne.com.pl Przeskocz do treści

Nagrywanie artykułów na blogu

Nagrywanie artykułów

W dzisiejszych czasach, gdy większość z nas jest mocno zabiegana, nagrywanie artykułów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje artykuły bywają obszerne. Przeczytanie ich zajmuje kilka, a nawet kilkanaście minut, dlatego postanowiłam ułatwić Wam zdobywanie wiedzy. Nie wszystkie pojawiające się tu artykuły będę nagrywać. Niektóre tego po prostu nie wymagają. Zastanawiam się również nad formą, czy będą to zwykłe nagrania audio, czy też może w formie podcastów. I tu pojawia się prośba do Was. Puszczę na próbę kilka nagrań i proszę Was, abyście ocenili na ile jaka forma Wam odpowiada. Czy sposób w jaki czytam, jest dla Was zrozumiały, a słuchanie sprawia Wam przyjemność? Czy mówię wystarczająco wyraźnie, bez niepotrzebnych przerw na jąkanie, czy co gorsza mlaskanie? Jak dotąd nie mam żadnego doświadczenia z nagrywaniem, dlatego czeka mnie wiele pracy. Nagrywanie artykułów to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa ;).

Nagrywanie artykułów od strony technicznej

Korzystam z mikrofonu Blue Yeti Nano. Jest to wielopunktowy mikrofon pojemnościowy USB, który wydaje się być dość prosty w obsłudze i dawać zadowalający dźwięk. Sami oceńcie 🙂 .  Zakupiłam go w zestawie ze statywem i pop filtrem. Dźwięk będę opracowywać w darmowym programie Audacity, którego opanowanie ma również nie być skomplikowane. Przynajmniej w teorii, a praktyka pokaże  jak będzie. To tyle z technicznych spraw. Teraz pora na podsumowanie.

Podsumowanie

Nagrywanie artykułów jest dla mnie kolejnym wyzwaniem jakie postawiłam przed sobą tworząc ten blog. Liczę na to, że ułatwi Wam to korzystanie z umieszczanych przeze mnie treści. Jak już wspominałam jest to dla mnie nowość, gdyż nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Mam nadzieję, że odsłuchiwanie nagrań, będzie sprawiać Wam przyjemność. Jeżeli tak się stanie, to proszę podziel się tym ze mną w komentarzu lub mailem. Jest szansa, że w trakcie zdobywania doświadczenia owe nagrania przekształcą się w podcasty, bądź filmy wideo. Jak Wam się podobało?

4 myśli na “Nagrywanie artykułów na blogu

  1. Bajka

    Nie ukrywam, że nie mam zbyt wiele czasu na czytanie. Do tej pory poświęcałam czas na czytanie w późnych godzinach gdy dzieci już spały a wszystkie obowiązki domowe już były zrobione. Cieszę się, że zdecydowałaś się na taką formę publikowania Twoich artykułów, ponieważ bardzo mi to ułatwi życie i nie będę musiała czekać do późnych godzin aby dowiedzieć się czegoś nowego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *