Kalendarz prac ogrodowych - Marzec - Czas się zabrać do roboty Przeskocz do treści

Kalendarz prac ogrodowych – Marzec

W Marcu rozpoczyna się pierwszy dzień wiosny i czuć już wiosnę. Wszystko pięknie budzi się do życia, zapach hiacyntów roznosi się po ogrodzie, a paleta barw zachwyca oko 🙂 To również czas na wysiew niektórych warzyw tuż do gruntu.

Co siejemy w marcu?

Do wielodoniczek, lub kartonowych wytłaczanek po jajkach wysiałam pomidory, miechunkę pomidorową, arbuz, seler, koper i roszponkę. Wszystko poza arbuzem pięknie wzeszło. Niestety wysiew arbuza musiałam ponownie powtórzyć w kwietniu, gdyż do końca marca nic nie wykiełkowało. Pod koniec marca bezpośrednio na grządkę wysiałam buraki, marchew i pietruszkę korzeniową.

Jak się mają rośliny wysiane w lutym?

Wysiana na grządkę sałata pięknie wzeszła, niebawem będzie trzeba ją przepikować. Bób rośnie w oczach aż miło 🙂 czego nie mogę niestety powiedzieć o papryce wysianej do wielodoniczek. Rośnie bardzo wolno i co gorsza dwie z trzech roślinek padły. Papryka ma to do siebie, że rośnie wolno, dlatego nie tracę nadziei. Zawsze w razie potrzeby będę mogła asekurować się papryką zakupioną w sklepie ogrodniczym 😉 Z pewnością nie będzie to potrzebne w przypadku poziomek. Zachęcona widokiem nowej, pięknie zrobionej przez mojego męża grządki na poziomki, wysiałam aż 5 opakowań poziomek. To był duuuuży błąd. Teraz musze sie zastanowić gdzie ja je upchnę. Tego dylematu nie będę mieć w przypadku cebuli, gdyż z całego wysianego opakowania wzeszły zaledwie cztery cebule. Podobnie w przypadku szczypioru, ilość roślinek wysianych z całego opakowania nie powala.


Ogród w marcu

Jest przepięknie. Hiacynty cudownie zdobią ogród, a ich zapach wprawia w lepszy humor. Posadzone wcześniej goździki i bratki dopełniają całości. Coraz wyraźniej czuć też zapach rozrastającej się mięty. Powoli też lawenda budzi się do życia. Nie mogę zapomnieć o królowej ogrodu, czyli róży. Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż wszystkie posadzone przeze mnie w ubiegłym roku róże się przyjęły i przetrwały zimę. Wszystkie wypuszczają pierwsze zalążki liści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *