Glistnik Jaskółcze Ziele na kurzajki - Naturalne.com.pl metody Przeskocz do treści

Glistnik Jaskółcze Ziele na kurzajki

Glistnik jaskółcze ziele

Glistnik Jaskółcze Ziele (Chelidonium majus L) jest niezawodny w zwalczaniu kurzajek. Jestem pewna tego co piszę, gdyż wyleczyłam tym dwie osoby z mojej rodziny, Ponadto poleciłam je innym osobom, które również potwierdziły, iż za sprawą jaskółczego ziela zwalczyli kurzajkę.


Kurzajki czyli brodawki zwykłe powstają w wyniku zarażenia się niektórymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV – Human  Papilloma Virus). Są niestety bolesne i powszechnie uważa się je, za trudne do zwalczenia. Faktycznie, nim nie sięgnęłam po jaskółcze ziele, długo zmagałam się z kurzajką u mojej córeczki. Wszystkie inne metody nie dawały większych rezultatów. Dopiero po wdrożeniu tego ziela kurzajka zaczęła szybko ustępować. I co równie ważne jest to zabieg bezbolesny. Systematyczność jest jednak kluczem do sukcesu.

Jak pozbyć się kurzajki?

Moja metoda jest banalnie prosta, wymaga jednak systematyczności. Zrywam łodygę jaskółczego ziela tuż przy jego nasadzie, a następnie przykładam końcówkę łodygi bezpośrednio na kurzajkę. Z łodygi wydobywa się pomarańczowy sok, zawierający alkaloidy. Nim obficie nasączam kurzajkę, a następnie nakładam na nią listki z zerwanej łodygi. Zaklejam plastrem i gotowe 🙂 . Tę czynność powtarzam codziennie przed snem i rano po przebudzeniu, aż do momentu całkowitego zaniknięcia kurzajki. Moja córka ma bardzo wrażliwą skórę, a ziele glistnika nie wywołało u niej żadnego podrażnienia.

U mnie glistnik jaskółczego ziela rośnie w ogrodzie. Gdy przesadzałam na zimę cześć ziół z mojego ogrodu do dużej doniczki, by mieć je pod ręką w kuchni , ziemia musiała zawierać korzenie tego ziela. Po pewnym czasie zauważyłam, że z ziemi przebija się glistnik. Pięknie przezimował w doniczce w towarzystwie rozmarynu, zatem oznacza to, że można się nim cieszyć również w zimie.

Ważne

Uwaga!!! Glistnik (jaskółcze ziele) ma potwierdzoną hepatotoksyczność, dlatego nie nadaje się do spożycia. Spożycie tego ziela może spowodować uszkodzenie wątroby, jak również zatrucie. W przypadku zatrucia należy niezwłocznie spożyć mleko lub białko jaja kurzego, a następnie wykonać płukanie żołądka.
Sok glistnika może powodować także podrażnienie skóry, oraz spojówek.

By wzmocnić odporność polecam Wam zastosować wiaminę D.

4 myśli na “Glistnik Jaskółcze Ziele na kurzajki

  1. admin

   to prawda, czytałam o nich. Niestety nie miałam okazji się o nich przekonać, zatem wolę o nich nie pisać. Być może będę miała kiedyś okazję przekonać się o jego innych właściwościach i wtedy na pewno się tym z Wami podzielę 🙂

   Odpowiedz
 1. Renata

  Ja tez potwierdzam skutecznosc tego ziela w walce z kurzajkami. Dwa lata meczylam sie "aptecznymi" lekami, bez skutku. Wypalalo skore wokol, a kurzajka miala sie doskonale. Dopiero po tym zielu kurzajka natychmiast zrobila sie czarna, z czasem powoli sie kurczyla, az w koncu odpadla. Juz od ponad roku nie ma nawrotow.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *